BioElektromos-Terrén-Analízis

A BETA-teszt egy olyan különleges vizsgálati módszer, melynek segítségével képet kaphatunk a szervezet egészének működéséről,  a sejteket körülvevő belső környezet állapotáról. Segítségével a betegség kialakulása, a tünetek megjelenése előtt észlelni olyan eltéréseket, amelyek kóros folyamatokhoz, betegséghez vezethetnek.

Elméleti alapok

Az emberi testben a sejtek egy jól meghatározott belső környezetben foglalnak helyet. Ennek a belső környezetnek az állandósága rendkívül fontos, és igen bonyolult, szigorú szabályozás alatt áll. Már kisfokú eltolódás is megterheli a különböző szabályozó rendszereket. A belső környezet az életkörülményektől, stressztől, táplálkozástól vagy kortól függően változhat. Komolyabb vagy tartósabb eltolódás esetén a szabályozó rendszerek kimerülnek, és teret adnak a különböző betegség kialakulásához.

Mit mérünk?

A belső környezetről és a szabályozásról 3 testnedv: a vér, a nyál és a vizelet elemzésével, ezek összehasonlításával kaphatunk információt.
Vizsgáljuk a testnedvek vegyhatását (pH), vagyis azt, hogy van-e eltolódás savas vagy lúgos (bázikus, alkalikus) irányba. (Az elsavasodás káros hatása ma már elég széles körben ismert, azonban az ellenkező irányú kilengés sem egészséges!) Vizsgáljuk továbbá a testnedvekben oldott gázok (oxigén, hidrogén) koncentrációját (parciális nyomását), valamint elektromos töltését, bioelektromosságát is. (A bioeletromosság főként az ásványi-anyag tartalomtól függ.)

A három testfolyadék vizsgálatából nyert értékeket bonyolult képletek, matematikai eljárások alapján egy számítógépes program elemzi és szemléletesen, több különböző  diagramon ábrázolja.


Egészséges ember diagramja

Az orvos részletesen elmagyarázza a diagramok jelentését, és megbeszéli a beteggel a szükséges változtatásokat.

Mire ad választ a vizsgálat?

A három testnedv, a vér, vizelet és nyál vizsgálatával tehát képet kaphatunk a szervezet egészének belső környezetéről, a szabályozórendszerek működéséről. Megtudjuk, hogy milyen a szervezet energetikai állapota, immunrendszere, milyen a betegségekkel, különösen a rákkal szemben az ellenálló képessége, áll-e fent trombózishajlam, a szervezet biológiai kora megfelel-e életkornak.
Megtudjuk, hogy melyek a szervezet gyenge pontjai, hol a leggyengébb a láncszem, milyen betegségekre hajlamos. Vannak-e olyan tendenciák a szervezetben, amelyek nagy valószínűséggel betegséghez vezetnek, és ha igen, akkor hogyan lehet azokat megfordítani.
Már meglévő panaszok, betegség esetén pedig feltárhatjuk, hogy milyen okok, kóros folyamatok állhatnak a háttérben, milyen tényezők segítik, vagy gátolják a gyógyulást.

Kinek ajánlott?

  • Egészséges személyeknek, ha fontos érték számukra az egészség, és szeretnének képet kapni szervezetük általános állapotáról.
  • Azoknak, akik valamilyen szempontból szennyezett, vagy megterhelő környezetben élnek (nagyvárosi levegőszennyezés, számítógépes elektroszmog, egészségtelen lakó- vagy munkakörnyezet, több műszakos, vagy túlságosan hosszú munkaidő, túl sok stressz, stb)
  • Azoknak, akiknek a családjában több súlyos vagy krónikus betegség fordult elő, és szeretnék tudni, hogy ők maguk mennyire hajlamosak a betegségre
  • Azoknak, akik életmódváltás előtt állnak, és keresik a számukra legmegfelelőbb utat
  • Régebb óta fennálló panaszok esetén, ha az orvosi kivizsgálás nem találta meg az okot
  • Krónikus betegség esetén a lefolyás ellenőrzéséhez, a gyógyulás megítéléséhez.

Érdemes kombinálni más állapotfelmérő módszerekkel.